OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/c64dbf5d91aa4e0eb965d04208ea22ab.jpeg

Ağrı’da “Farklı Olmanın Farklılıklarının Değeri” Konferansı Gerçekleşti

Ağrı Nuhun Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneği öğrencileri, Ağrı Doğa Koleji’nde “Farklı Olmanın Farklılıklarının Değeri” konferansını gerçekleştirdi.

 

Ağrı Nuhun Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneği öğrencileri, Ağrı Doğa Koleji’nde “Farklı Olmanın Farklılıklarının Değeri” konferansını gerçekleştirdi. 5 ülkeden 11 uluslararası öğrencinin katılımıyla gerçekleşen program, Ağrı Nuhun Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Kenan Engin’in selamlama konuşması ile başladı. Engin konuşmasında “UDEF'e bağlı derneğimizde yüze yakın uluslararası öğrencimiz var ve bu öğrencilerimize ev sahipliği yapmaya çalışıyoruz hatta ev sahipliği dışında artık biz bir aile olduk” ifadelerini belirtti. Bu sene 12. gerçekleşecek olan Uluslararası Öğrenci buluşmasını Nisan ayında yapacaklarını belirten Engin, tüm Doğa Koleji çalışanlarını programa davet etti.


Kenan Engin’in selamlama konuşmasından sonra Azerbaycanlı Taleh Aghayev, Kırgızistanlı Eliza Borubaeva,  Suriyeli Muhammed Âmin Savda ile Zana Valika, Somalili Mohamed Salad Ali ve Türkmenistanlı Ayzada Hayurlayeva ile Anvarbek Bektemirov kendi ülke tanıtımlarını gerçekleştirdi. Ülke tanıtımlarında genel başlık olarak ülke tarihi, coğrafyası, jeopolitik konumu, gelenekleri, görenekleri, yöresel kıyafetleri ve kültürü anlatıldı. 


Konferans bittikten sonra misafir öğrenciler Çınar Kolejinin öğrencileri ile bir araya gelerek onlarla tanışıp, hatıra fotoğrafı çekerek günü sonlanırdılar. 

event-news-white

News from our associations