OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/5a89d95c3c.jpg

Ağrı'da, UDEF'e bağlı olarak kurulan "Ağrı Nuh'un Gemisi UÖD" düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.

Ağrı'da, Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonuna (UDEF) bağlı olarak kurulan "Ağrı Nuh'un Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneği" düzenlenen etkinlikle tanıtıldı.

Ağrı'da yeni kurulan "Ağrı Nuh'un Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneği"nin üyeleri aralarında kaynaşmayı sağlamak ve kamuoyuna derneğin tanıtılması amacıyla Ağrı Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu'nda toplantı düzenledi. 

Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan toplantıda, dernek başkanı Kenan Anığı, amaçları hakkında bilgi verdi. Anığı, yurtdışından gelen öğrencilere ev sahipliği yapmayı ve kardeşlik zemininde paylaşmayı amaçladıklarını dile getirerek, derneğin isminde yer alan "Nuh'un gemisi" tanımını, "bu öyle bir gemi ki, dileyenin kendini farklılıklarıyla, dilleriyle ve renkleriyle ifade edebilecekleri, farklılıkların bir çekişme aracı değil, bir zenginlik kaynağı olarak kabul edileceği, 'Ya yaratılışta eş, Ya da dinde kardeş' ilkesiyle bütünleşeceği bir gemi" sözleriyle açıkladı.

Toplantı sonunda, Ağrı'da öğrenim gören uluslararası öğrencilere Ağrı Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından bastırılan Ahmed-i Hani'nin "Mem-u Zin" adlı eseri hediye edildi.

Programa, İl Kültür ve Turizm Müdürü Muhsin Bulut, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Şube Müdürü Tuncay Taşdemir, UDEF Teşkilat Başkanı Fatih Evran, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Ali Haydar Yiğit, İHH Ağrı Temsilcisi Kerem Anığı da katıldı. 

Kaynak: http://www.ulke.com.tr/genel/haber/442685-agri-nuhun-gemisi-uluslararasi-ogrenci-dernegi-tanitildi

event-news-white

News from our associations