OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/c55906e554.jpg

Ağrı Nuhun Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile düzenlenen ülke tanıtım etkinlikleri kapsamında Ağrı İb

Ağrı Nuhun Gemisi Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile düzenlenen ülke tanıtım etkinlikleri kapsamında Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi’nde Türkmenistan ülke tanıtım günü düzenlendi.

1 Mart Perşembe günü Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı amfisinde düzenlenen Türkmenistan ülke tanıtım programı yoğun bir katılım ile gerçekleştirildi. Türkmenistan ülke tanıtım sunumlarında; Anvar Bektemirov Türkmenistan’ın yerel kıyafetlerini tanıtırken, Türkmenistanlı misafir öğrenci İsmail Mamiyev ise Türkmenistan edebiyatının önemli isimlerinden Mahtumkulu Fıraki’nin “Durası Gelir” adlı şiirini Türkmence ve Türkçe olarak okudu. 

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden Gülmira Moldasultanova’nın da sunumları ile iştirak ettiği etkinlikte Moldasultanova, Türkmenistan’ın tarihi, ekonomisi, gelenekleri, görenekleri ve dili hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

event-news-white

News from our associations