OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/4676b6a51d7a4fa18e2b5b19d7aa55a4.JPG

Afyon’da “Tarih ve Medeniyet Söyleşileri” Seminerinin İkincisi Gerçekleşti

Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği’nde “Tarih ve Medeniyet Söyleşileri” kapsamındakı programın konuşmacısı eğitimci Hüseyn Bay, "Yeni Bir Dünya Eşiğinde Biz” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

 

Afyon’da uluslararası öğrencilerin bir çatı altında toplandığı Karahisar Uluslararası Öğrenci Derneği, eğitim çalışmaları kapsamında “Tarih ve Medeniyet Söyleşileri” programının ikincisini gerçekleştirdi. Program her hafta farklı bir konu başlığı altında, alanında uzman isimlerin yaptığı sunumlar çerçevesinde gerçekleştiriliyor.

 

Farklı coğrafyalardan gelerek Kocatepe Üniversitesi’nin çeşitli bölümlerinde öğrenimini sürdüren onlarca misafir öğrencinin ilgi ile beklediği programın ikincisi, Eğitimci Hüseyn Bay’ın "Yeni Bir Dünya Eşiğinde Biz” başlıklı sunumu ile gerçekleştirildi.

 

Bay sunumunda “Bizler, işlerimizin yoğunluğu ve hayatın rutin akışı içinde işimiz, geçimimiz, dersimiz, sınavımız vb. problemlerimizle başa çıkmaya çalışırken dünya ve insanlık olduğu yerde durmuyor. Bilim ve bilimin pratiğe aktarımı olan teknoloji hızla gelişiyor, birikiyor ve sabrımızın alamayacağı şekilde değişiyor. Yani hiçbir şey olduğu yerde durmuyor. ‘’Tek değişmeyen şey değişimdir.’’ gerçeğini bile eskitecek bir gelişim ve değişim yaşanıyor. Gelişim ve değişimler , bilim ve teknolojide hemen farkedildiği halde sosyal hayat ve inanç dünyamızda yavaş, sessiz ve sinsi bir seyir takip etmektedirler. Müslüman olarak bizler, günümüzün okumasını zamanın anlayışına göre gerektiği gibi yapmak için çaba ve gayret göstererek doğru ve güvenilir tespitleri ortaya koymalıyız. Bu tetkik ve tespitler doğrultusunda geçmiş tecrübelerimizi de heybemize eklemeliyiz. Ve yine bizim haricimizde değişimi anlayan ve değişime yön veren başka kültürlerin kazanımlarının da dikkate değer olduklarını kabul ederek bu kazanımları kendi çıkışımız için bir basamak yapmalıyız” diye sözlerini sonlandırdı. 

 


Bütün katılımcıların dikkatle takip ettiği program soru-cevap kısmının ardından nihayete erdi.

 

event-news-white

News from our associations