OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/dd56fbe8d5.jpg

İslam Dünyası Konuşmaları’nın 2014 Final Programı İHH’nın Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Bâb-ı Âlem olarak Ağustos 2013′te başladığımız ve bugüne kadar onlarca ülkenin konuşulduğu İslam Dünyası Konuşmaları’nın 2014 Final Programı İHH’nın Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

Programda Afrika’dan Kafkaslara kadar Dünyanın farklı noktalarındaki ülkeler hakkında değerlendirmeler yapıldı.

Saat 14:30′da başlayan ve sunuculuğunu Güney Asya Bölge Başkanımız Sorwar Alam‘in yaptığı program Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı. Ardından bir açılış konuşması yapan Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert programla ilgili kısa ön bilgiler vererek programa ilgi gösteren katılımcılara teşekkür etti. Ayrıca önümüzdeki dönemde İslam Dünyası Konuşmalarına devam edeceklerini de belirtti.

İki oturum şeklinde gerçekleştirilen ve her oturumda dört konuşmacının sunum yaptığı programın ilk oturumunda Suriye, Mısır, Afrika ve Orta Afrika sunumları gerçekleştirildi. Suriye sunumu Belal Ömer, Mısır sunumu Ammar El Husari, Afrika sunumu Ali Farah, Orta Afrika sunumu ise Assadat Muhammed tarafından gerçekleştirildi.

İkinci oturumda ise Muhammed Rahim Rahimi Afganistan, Kövser Tagıyev Azerbaycan ve Abdulaziz Beştoğrak Doğu Türkistan sunumu yaptı. Sunumların ardından kapanış konuşması yapan UDEF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Bolat da İslam Dünyasındaki gelişmelerin bütin Müslümanlar tarafından takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

İslam Dünyası Konuşmaları – 2014 Final Programında yapılan sunumlar önümüzdeki günlerde kitaplaştırılarak ilgililerin istifadesine sunulacak.

event-news-white

News from our associations