OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/18471cc696.png

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile düzenlenen 2018 “Afrika Okulu Sertifika Programı" düzenlenen a

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği’nin organizasyonu ile düzenlenen 2018 “Afrika Okulu Sertifika Programı" düzenlenen açılış merasimi ile başladı.

Duyurulardan itibaren yoğun ilgi ile takip edilen 2018  “Afrika Okulu Sertifika Programı” 3 Şubat Cumartesi günü yapılan açılış merasimi ile başladı. Merasim Afrika Okulu derslerinin icra edileceği Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi Konferans Salonunda geçekleştirildi. 8 hafta sürecek olan programın açılışına Afrika Araştırmacıları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Danışma Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Kavas, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Başkan Yardımcısı Ercan Akcan, Afrika Araştırmacıları Derneği Başkan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Muhammed Tandoğan, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Yalın Karadağ, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği Genel Sekreteri Emin Sandık, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği İcra Kurulu Üyeleri, Afrika Araştırmacıları Derneği Genel Sekreteri Dr. Aydın ÖZKAN, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Avcı ve programı takip edecek olan öğrenciler katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan program Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi Müdürü Yrd. Doç. Dr. Ahmet Avcı’nın konuşması ile devam etti. Avcı konuşmasında böyle bir organizasyonun Fatih Sultan Mehmet ismi ile anılmasının hem program açısından hem de kendileri açısından mutluluk verici olduğunu ifade etti. Daha sonra kürsüye davet edilen Bâb-ı Âlem Başkan Yardımcısı Ercan Akcan ise derneğin kuruluş amacından kısaca bahsederek Afrika Okulu’nun önemine ve neye hizmet ettiğine değindi, son olarak ise Afrika Okulu Koordinatörü olarak AFAM Yönetim Kurulu Başkanı ve Bâb-ı Âlem Danışma Meclisi Üyesi Ahmet Kavas konuşmalarını gerçekleştirdi. Gösterilen yoğun ilgiden dolayı katılımcılara teşekkür eden Kavas Afrika’yı neden, nasıl öğrenmeliyiz konulu kısa bir sunum yaparak Afrika Okulu’nun önemini vurguladı.

Konuşmaların ardından verilen kahve arası ile Açılış Programı son buldu.

event-news-white

News from our associations