OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/1527af154b.jpg

KUDER'in düzenlediği kurs, 28 Ağustos'ta sona erecek.

Kayseri Uluslararası Öğrenci Derneğinin (KUDER) yaz etkinlikleri kapsamında 70 ülkeden bin 800 öğrenciye çeşitli branşlarda kurs veriliyor.

KUDER Yönetim Kurulu Başkanı Mücahit Bulut, yaptığı yazılı açıklamada, Kayseri'de eğitim gören bin 800 misafir öğrenciye eğitimden rehberliğe, barınmadan gıda yardımına kadar her alanda hizmet verdiklerini belirtti.

Yaz etkinliklerinde misafir öğrencilerle Kayserili çocukları ve gençleri buluşturduklarını ifade eden Bulut, kız ve erkek öğrencilerin yatılı ya da gündüzlü olarak katılabildiği program kapsamında temel dini bilgiler, Kur'an-ı Kerim, siyer-i nebi, hadis-i şerif, peygamberler tarihi gibi derslerin yanında yüzme, futbol, basketbol, masa tenisi, piknik, il içi geziler gibi birçok etkinliğin yer aldığını kaydetti.

Bu etkinliklerin öğrencilerin öğrenirken eğlenmelerine vesile olduğunu, böylece öğrencilerin yaz tatilini dolu dolu geçirmesine katkı sağladıklarını belirten Bulut, "KUDER'in yaz etkinlikleri, birbirinden farklı dillerin, kültürlerin, renklerin, coğrafyaların buluşması şeklinde geçiyor. Etkinliklerimize katılım sağlayan öğrencilerimiz farklı coğrafya ve kültürlerden birçok insanla tanışıp kaynaşma imkanı buluyor. Bu durum, gelişme çağında olan öğrencilerimizin bakış açısında önemli bir gelişim sağlıyor, öğrencilerimizin empati yapabilme kabiliyetleri gelişiyor" ifadesini kullandı.

Bulut, 14 Temmuz'da başlayan kursun 28 Ağustos'ta sona ereceğini bildirdi. 

event-news-white

News from our associations