OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/5167b34794.jpg

7. Uluslararası Öğrenci Buluşması, Karadeniz Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Trabzon'da yapıldı.

Uluslararası Öğrenci Derneği Federasyonu (UDEF) tarafından düzenlenen 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın Trabzon'daki açılış programı Trabzon Meydan Parkı'nda yapıldı.

Mehter takımı ve Kuran-ı Kerim tilavetiyle başlayan program protokol konuşmalarıyla devam etti.Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu öncülüğünde ve Başbakanlık himayesinde 20 kentte aynı anda başlayan etkinliklerle uluslararası öğrenciler kültürlerini Türkiye’ye tanıttı. Buluşmada sahne etkinliklerinin yanı sıra birçok aktivite yapıldı. Kafkas dansının yanı sıra Yemen, Endonezya, Fas, Somali, Arnavutluk ve Bulgaristan’dan gelen öğrenciler de kendi kültürlerine ait gösterileri sundular.Afgan pilavına büyük beğeni gösteren Trabzonlular unutulmaz bir gün yaşayarak bir günde birçok farklı ülkeyi tanıma fırsatı buldu.Etkinlikte ayrıca öğrenciler kendi dillerinde ve Türkçe olarak şarkılar söylediler. 

Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın final programı 17. Mayıs Cumartesi akşamı İstanbul Abdi İpekçi Spor Salonu’nda Başbakanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımlarıyla gerçekleştirilecek.

event-news-white

News from our associations