OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/00cf3ac63f.jpg

7. Uluslararası Öğrenci Buluşması, Gaziantep Yeni Doğu Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından Gaziantep'te yapıldı.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) öncülüğünde Gaziantep'te 7. Uluslararası Öğrenci Buluşması yapıldı.Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu ile Gaziantep Yeni Doğu Öğrenci Derneği işbirliğiyle Festival Park alanındaki etkinlikte kentteki yabancı öğrenciler, ülkelerini tanıtıcı materyallerin bulunduğu stantlar açtı. Stantlarda ziyaretçilere ülkeleri hakkında bilgi veren, yerel kıyafetler giyen öğrenciler, çeşitli dans gösterileri sundu, şarkı ve şiirler seslendirdi. 

Gaziantep Yeni Doğu Öğrenci Derneği Başkanı Mehmet Atsız, yaptığı açıklamada, Türkiye'den öte Orta Doğu ve dünya şehri Gaziantep'te 2 bine yakın yabancı öğrenci bulunduğunu, rehberlik ve eğitim sorunlarının çözümünde yardımcı olmak amacıyla dernek kurduklarını kaydetti.

Büyük ülke Türkiye Cumhuriyeti'nin geçmişinin yüzyıllara dayandığını ve birçok coğrafyada kendisini gösteren toplum, devlet olduklarını ifade eden Atsız, kentte eğitim gören öğrencilerin ülkelerine döndüklerinde birer lider olabileceğini, bu şekilde misyon teşkil ettiklerini kaydetti.

Atsız, "Biz emperyalist anlayışta değiliz. Büyük kültürün, medeniyetin temsilcisi olarak bu ülkede okuyan öğrencilerin ülkelerine büyük bir medeniyetten gittiklerini, ülkelerine bizden de bir şeyler vermelerini arzu etmekteyiz" diye konuştu.Atsız, etkinliğe 35 ülkeden 100 öğrencinin katıldığını sözlerine ekledi.

event-news-white

News from our associations