OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/3bc9ce48f6.jpg

UDEF ve Asma Köprü UÖD tarafından organize edilen 9. UÖB'da Ümmetin gençleri ülkelerinin renklerini Ankara'ya taşıdı.

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) ve Asma Köprü Uluslararası Öğrenci Derneği  tarafından organize edilen ve Genç Memur-Sen'in paydaş olduğu “Uluslararası Öğrenci Buluşmaları”nın dokuzuncusu “Biz kardeşiz, biz geleceğiz” sloganıyla Ankara buluşması gönül coğrafyamızın çeşitli ülkelerinden gençleri bir araya getirdi.

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın’ın açılışını gerçekleştirdiği programa Ak Parti Milletvekili Ravza Kavakçı, Bem-Bir-Sen Genel Başkanı Mürsel Turbay, Diyanet-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Yaman, Genç Memur-Sen Genel Başkanı Eyüp Beyhan, Asma Köprü UÖD Başkanı Hanefi Sinan, Ankara Büyük Şehir Belediyesi Genel Sekreteri Asım Balcı ve Moritanya Büyükelçilik Müsteşarı Dehbi Dehbi'nin yanı sıra çok sayıda misafir öğrenci ve yurtdışı temsilcisi de katıldı.

Programda konuşan Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, “Adaletli bir dünyayı yeniden inşa edecek olan gençlerimizdir. Gençliğimize ve geleceğimize güveniyoruz. Hep birlikte kirli küresel sistemin parçası değil, yeni ve adaletli bir dünyanın öznesi olmamız gerekiyor.” dedi

Programın ana düzenleyicisi olan Asma Köprü Derneği Başkanı Hanefi Sinan ise buluşmanın önemine dikkat çekti;

"Gün boyunca yaklaşık 55 farklı ülkeden öğrencimiz kendi ülkelerini hem stantlarla hem sahne programlarıyla tanıtacaklar birbirleriyle olan ilişkilerini daha üst seviyeye çıkartacaklar. Bunlar ümmet coğrafyasının renkleri ortak paydamız var ortak değerlerimiz var ortak hareketimiz var bunu ortak yürüyüşe çevirmek için gayret sarf ediyoruz. Ne kadar bu memleketimizde bizim yanımızda bu topraklarda huzurlu olurlarsa onlara o kadar dokunmuş oluruz ve onların hikâyesi haline dönüşmüş oluruz." 

Ganalı öğrenci Mehmed Muhammed Musa da, Necip Fazıl Kısakürek’in ‘Zindandan Mehmed’e Mektup’ şiirini okuduğu programda Ümmetin gençleri ülkelerinin renklerini Ankara'ya taşıdı. Dokuzuncu uluslararası öğrenci buluşmasında 55 farklı ülkeden gelen gençler, Müslüman kardeşliğinin sınır tanımadığını gösterdi. Gönül coğrafyasının çocukları, Ankara gençlik parkının yanı başındaki alanda kurdukları stantlarda hem kendi ülkelerinin kültürlerini anlattı, hem de kardeşlerini daha yakından tanıma fırsatı elde etti. 

 

 

 

event-news-white

News from our associations