OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/be85ac6e75062400893b4dccebd8d2e52.jpg

4. Uluslararası Öğrenciler Fen Bilimleri Kongresi Online Olarak Düzenlendi

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF) üyesi, İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği ile İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi işbirliğinde, öncelikle uluslararası öğrencilere yönelik olarak düzenlenen 4.Uluslararası Öğrenciler Fen Bilimleri Kongresi 18-19 Eylül 2020 tarihlerinde tüm dünyada devam eden Covid-19 salgını nedeniyle online olarak gerçekleştirildi. 


Bu yıl ilk kez online olarak gerçekleştirilen kongrenin açılışında İstinye Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Çetin Kaya Koç "Machine Learning with Encrypted Data" ve İzmir Ekonomi Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Aydın Akan “Mühendis Olmak- Dünyaya Şekil Vermek” başlıklı davetli konuşmalarını sundular. Açılışın ardından üç paralel salonda 24 oturumda 25 farklı ülkeden katılımcılar tarafından toplam 92 bildiri sunuldu. Zoom üzerinden gerçekleştirilen kongredeki tüm oturumlar “İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği” Youtube kanalı üzerinden de canlı olarak yayınlandı.

 
2017 yılında düzenlenen ilk kongreden bu yana, büyük kısmı uluslararası öğrenciler tarafından olmak üzere 71 bildiri sunulmuştu. 2018 yılında gerçekleştirilen ve iki gün süren ikinci programda ise 30’dan fazla ülkeden yaklaşık 250 katılımcı, 28 oturumda 163 tane bildiri sundu. 2019 yılında gerçekleştirilen üçüncü organizasyonda ise 30 ülkeden 220’den fazla katılımcı, iki gün içinde toplam 24 oturumda 120 tane bildiri sundu. 


4.Uluslararası Öğrenciler Fen Bilimleri Kongresi Bildiri Özetleri ve Bildiriler kitabına ulaşmak için: www.sciencecon.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.


4.Uluslararası Öğrenciler Fen Bilimleri Kongresi video kayıtlarını izlemek için İzmir Uluslararası Misafir Öğrenci Derneği Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz:  https://bit.ly/2EsiyXV    

event-news-white

News from our associations