OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/3642b64443.jpg

(MİSA) ve TYB Konya Şubesi birlikteliğiyle düzenlenen "Uluslararası Öğrenciler Akademisi" Konya'da başladı.

Başbakanlık Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı desteği, Mevlana Uluslararası Öğrenci Derneği (MİSA) ve Türkiye Yazarlar Birliği Konya Şubesi birlikteliği ile düzenlenen "Uluslararası Öğrenciler Akademisi" Konya'da başladı. MİSA Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Cihat Büyükmatür, gazetecilere yaptığı açıklamada, akademinin İl Halk Kütüphanesi Seminer Salonu'nda başladığını söyledi.

Akademiye, Konya'ya yüksek lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimi için gelen uluslararası öğrencilerin katıldığını aktaran Büyükmatur, "Uluslararası öğrenciler farklı coğrafyalardan ülkemize geldikleri için ilk etapta sosyal çevre anlamında sıkıntı yaşamaktadırlar. Proje ile öğrencilerin çevre ile iletişim kurmaları, sosyal hayatın içinde yer almaları, akademik ve kültürel kazanımlar elde etmeleri amaçlanmaktadır" dedi.

Akademinin ilk seminerinde Yard. Doç Dr. Bekir Biçer, "Türk Kültür ve Medeniyet Tarihi" konusunda sunum yaptı. 10 hafta sürmesi planlanan akademide, uluslararası öğrencilere "Medya ve İletişim, Türk Mizahı, Değerler Eğitimi, Türk Mutfağı, Darbeler ve Türk toplumu, Türk Halk Müziği, Etkili İletişim ve Beden Dili" konularında seminer verileceği öğrenildi.

event-news-white

News from our associations