OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/89a42d3b7d.jpg

Yedirenk, İslam Coğrafyasında Yaşananlar'ı İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın dilinden dinledi.

Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği’nin düzenlediği, İslam Coğrafyasında Yaşananlar’ı İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım’ın dilinden dinledi.

Sakarya Üniversitesi Kongre Merkezi’nde düzenlenen program yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Oldukça etkili olan programda İslam Coğrafyası’nda yaşananları dinleyen misafirler oldukça duygu dolu anlar yaşadı.

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım konuşmasında önemli noktalara değindi. Yıldırım yaptığı konuşmada, ‘Değerli gençler, sizin bu umut vadeden duygularla varlığınız, İslam Coğrafyası'na nefes olacak. Gençlerimiz yıllarca kendilerine verilen yanlış ve yalan bilgilerden dolayı İslam Coğrafyası'nı tanıyamadı. Biz dünyanın neresinde olursak olalım mazlumlara yardım için din, dil, renk, ırk gözetmeden koşuyoruz. Dünyadaki mazlum coğrafyalara bakın, neredeyse tamamında Müslümanlar öldürülüyor. Dünyada şu anda İslam Coğrafyası'na karşı 4. dünya savaşı gerçekleştirilmektedir. Orta Afrika, elmas madeni bakımından en zengin ülkelerden biri olmasına rağmen en fakir halklardandır. Orta Afrika'da şu anda Bosna'da yapılan katliam gerçekleştirilmektedir.

MÜSLÜMANLAR KENDİ GÜÇLERİNİ ELE GEÇİRMELİ

Müslümanlar diri diri yakılmaktadır. Uyanın! İslam Coğrafyası'nda Müslümanlar kendi güçlerini ele geçirmediği müddetçe bu katliamlar devam edecek. Bunu böyle bilelim. Bize, hikmete ulaştıran bilgi lazım. Zulme uğrayanlar olarak aklımızı kullanmak zorundayız. Emperyalistler bombalarken; solcu, laik, liberal, muhafazakâr, tesettürlü, tesettürsüz ayrımı yapmadan bombalıyor. Paraya ve güce inananların inandığı bir şey daha var; bütün Müslümanların kanı bir damla petrol etmez! Şu anda İslam Coğrafyası'nda tetiklenmeye çalışılan şey medeniyetler içi çatışmayı yoğunlaştırmaktır. Daha geçtiğimiz günlerde Doğu Türkistan'da Çin tarafından 10'dan fazla çocuk medreselerinde bombalanarak katledildi. Yetim çalışmalarına ilk olarak Bosna savaşı yıllarında başladık. Şu anda dünya genelinde 40 bin yetime aylık olarak bakıyoruz.

SURİYE’DE İŞLENEN ZULMÜ ANLATAMAM

İHH olarak sadece insani yardım değil; insani diplomasi, insan hakları mücadelesi ve arabulucuk yapıyoruz. Gazze’deki savaş sırasında oradaydık, Irak savaşı sırasında bombalar altında yardım dağıtıyorduk, bugün de Suriye'de varız. Mavi Marmara, İslam coğrafyasında gerçekleşen, son 300 yıldır dünyayı etkileyen bir hareket olmuştur. Suriye’de işlenen zulmün boyutu bizim anlatabileceğimiz miktarda değil. Sırpların Bosna’da yaptıklarının belki bin katına ulaştı. Suriye’deki esir takası sırasında zindandaki bir kadın, çocuğu içeride kaldığı için, beni çıkarmayın diye bize yalvarıyordu. Suriye’de geçtiğimiz aylarda çıkan işkence görüntüleri 1 hastanedeki 11 bin insana ait. Daha 400 bin insan kayıp durumunda. Suriye’deki işkenceleri Amerika ve İsrail yapsaydı konsoloslukları başlarına yıkardık. Ama Esed rejimi yapınca bir şey söylenmiyor. Şu anda İsrail, Türkiye’ye Mavi Marmara’yı unutturup ilişkileri tekrar eski düzeye getirmeyi istiyor. Biz bunu kabul etmiyoruz. Bu milletin gönlü, kendisine karşı Amerika ve İsrail’le işbirliği yapanları, kendi iradesini hiç sayanları elbet bir gün siler.’ Açıklamalarında bulundu.

Düzenledikleri bu program için Yedirenk Uluslararası Öğrenci Derneği’ne teşekkür eden Yıldırım’a program sonunda misafir öğrenciler tarafından hediyeler takdim edildi.

event-news-white

News from our associations