OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/d17ca3bb20.jpg

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği 'Yeryüzü Milleti Bir Sofrada' temalı misafir öğrenci iftarı düzenledi.

Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği olarak her sene “Yeryüzü Milleti Bir Sofrada” temalı misafir öğrenci iftarları düzenliyoruz. Bu sene 19 Temmuz 2014 Cumartesi günü Mihrimah Düğün Salonu’nda on birincisini gerçekleştirdik.

450 misafirin ağırlandığı iftar programında toplumun her kesiminden davetli bulunurken Afganistan’dan Makedonya’ya, Moğolistan’dan Kenya’ya dünyanın dört bir yanından yüzlerce öğrenci aynı masada iftarını açtı. Yeryüzünün onlarca farklı noktasının bir sofra etrafında “Biz Bir Milletiz” sloganıyla buluştuğu programa Yemenli öğrencimiz Muhammed Hamza’nın Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı.

İftar vaktinin girmesiyle yine Muhammed Hamza kardeşimiz tarafından okunan ezanın akabinde misafirler iftarlarını açtılar. İftarın akabinde dünyada zulüm gören kardeşlerimiz için dua edildi. Daha sonra Bâb-ı Âlem Yönetim Kurulu Başkanı Ali Arıkmert kısa bir selamlama konuşması yaparak misafir öğrenci olmanın önemine vurgu yaptı. Devamında derneğimizin 10 yıl boyunca yaptığı faaliyetleri anlatan tanıtım sinevizyonu gösterildi.

event-news-white

News from our associations