OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/c7d451ef29.png

2017-2018 Eğitim Yılı Açılış & Tanışma Kahvaltımızı gönüllülerimiz ve misafir öğrencilerimiz ile Üsküdar Gençlik Merkezi'nde

 

2017-2018 Eğitim Yılı Açılış & Tanışma Kahvaltımızı gönüllülerimiz ve misafir öğrencilerimiz ile Üsküdar Gençlik Merkezi'nde 7 Ekim Pazar günü saat 10.00'da gerçekleştirdik. Sunuculuğunu Nijeryalı öğrecimiz Abubakar Kaka Adam'ın yaptığı programımızda;

Beninli öğrencimiz Yunus Ahmed'in Kuran-ı Kerim tilaveti ile kahvaltı programımız başladı. Ve akabinde Yönetim Kurulu Başkanımız Efkan Özdemir ve önceki başkanımız Abdullah Muhammed İslam selamlama konuşmalarını yaptı. 

Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Ayyıldız konuşmasında uluslarası öğrencilerin ve ve bu öğrencilere hizmet eden derneklerin ve özellikle kahvaltıya ev sahipliği yapan derneğimizin önemini vurgulayıp teşekkürlerini iletti.

Mozambikli öğrencimiz Aquitulane Ancha Amisse  Erdem Bayazıt'ın Sürüp Gelen Çağlardan şiirini seslendirdi.

Akabinde konuşmasını gerçekleştiren Üsküdar Kaymakamımız Murat Sefa Demiryürek uluslararası öğrencilerin ülkemiz ve kendi memleketleri açısından olan önemlerini belirterek uluslararası öğrenci derneklerine ve derneğimize teşekkürlerini iletti.

Balkanlar bölge başkanımız Barış Osman, neden İstanbul'da olduğunu, bu şehrin misafir öğrenciler için önemini ve neden Mihmandar'ı seçtiğini belirten konuşmasını gerçekleştirmesinin ardından hatıra fotoğrafları çekilerek programımız son buldu.

Katılımlarından ötürü Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek, Üsküdar Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Ayyıldız, Üsküdar Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Yakup Öksüz, Genç İHH Teşkilat Başkanı Abdullah Muhammed İslam, UDEF yönetim kurulu, Bab-ı Alem yönetim kurulu ve başkanı, TÜMED başkanı ve Turkuaz UÖD başkanına teşekkürlerimizi sunuyoruz.


event-news-white

News from our associations