OUR SOCIAL MEDIA

FOLLOW US

article/05c443fa9c.jpg

1. Uluslararası İpekyolu Eğitim ve Kardeşlik Kampı yoğun katılımla gerçekleşti.

1. Uluslararası İpekyolu Eğitim ve Kardeşlik Kampı yoğun katılımla gerçekleşti.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği'nin Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'nın Desteği ile düzenlediği ‘Eğitim ve Kardeşlik’ Kampı 28 Şubat Cuma Günü başlayıp 02 Mart Pazar Günü sona erdi. 

Kampın ilk günü Dernek Başkanı Ebubekir Armağan yaptığı selamlama konuşması sırasında İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği’nin Vizyon ve Misyonuna değinip evrensel kardeşlik bilinci üzerine açıklamalarda bulundu. Konuşmanın ardından kürsüye gelen misafir öğrenciler kendilerini tanıttı.

Kampın ikinci gününde kampa Onur Konuğu olarak katılan Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Yard. Doç. Mehmet Çelenk hoca misafir öğrencilerle buluştu. Mehmet Çelenk hoca misafir öğrencilerle kardeşlik bilinci, Türkiye'de okuma tecrübesinin getirileri üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. 

Kampa katılan misafir öğrenciler Futbol, Yüzme vb. sportif aktivitelerden de istifade etmek imkanı buldular. 

Kampın 2. gün akşamı ise 7 Uluslararası Öğrenci Buluşması’nın istişaresini misafir öğrenciler birlikte gerçekleştiren yöneticiler kamp değerlendirmesinde bulundu.

Kampa 30 ülkeden 100'e yakın misafir öğrenci iştirak etti.

İpekyolu Uluslararası Öğrenci Derneği yöneticileri düzenlenen kampın gerçekleşmesinde katkısı olan başta TC. Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı'na, çok değerli Yard. Doç. Mehmet Çelenk’e, gönüllü ve profesyonel ekibe ve misafir öğrencilere teşekkür etti.


event-news-white

News from our associations