Uluslararası Öğrenci Buluşmaları

Uluslararası Öğrenci Buluşmaları

Bu yıl 9. su düzenlenen uluslararası öğrenci buluşmaları 23 Nisan-15 Mayıs tarihleri arasında 7 ülke ve 43 şehirde gerçekleştiriliyor.        

Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu (UDEF)’in çatı organizasyonluğunda 52 uluslararası öğrenci derneği ve 26 il temsilcisi ile birlikte çok büyük yine bir organizasyona imza atılıyor. Tüm bu organizasyonların belki de tek amacı “Ensar” olmak ve “Ensar” olmaya teşvik etmek.     

Derdi ümmet olanın tedbiri de ümmetçe oluyor. Yani bugün ülke olarak 10 milyar doların üzerinde bir rakamı Türkiye’yi ikinci bir evleri olarak görüp gelen Suriyeli kardeşlerimiz için harcandığını düşündüğümüzde bu faaliyetlerin önemine biraz daha vakıf olacağız demektir. 

Tamamıyla gönüllülük esasına dayalı olarak yürütülen faaliyetlerde Uluslararası öğrencilerin –ki düne kadar yabancı öğrenci diye anılıyordu- kendisini mutlu hissettiği, güven içinde bulduğu gerçeği çalışmaların ve gayretlerin bir şekilde karşılık bulduğunun işareti oluyor. 

Uluslararası öğrenciler bu yıl da yıl boyunca kendisine Ensarlığı gösteren tüm Türkiye halkına birkaç günlüğüne de olsa ülkelerini tanıtmak, onlara damak lezzetlerinden tattırmak ve güler yüzleriyle kardeşliklerini göstermek istiyorlar.        

Şahane bağların kurulduğu, müthiş anıların yaşandığı bu programlarda kısacık birlikteliklerin sizin ve çocuklarınızın hayatına katacağı anlam eşsiz boyutlarda. Gerçekten de gönüllük esasına dayalı çalışmaların bereketini ilim tahsili için yollara düşmüş bu kardeşlerimizin yüzlerinden ve gözlerindeki parıltıdan okumak mümkün.           

Bu coşkuyu 15 Mayıs’ta İstanbul Sinan Erdem Spor Salonunda düzenlenecek final programı Cumhurbaşkanımızın da iştiraki ile nasipse hitama erdirilecek.      

Aslında mesela gayet basit. Verilen mesajda “Biz kardeşiz, biz geleceğiz” deniyor. Bu slogan fazla söze hacet bırakmadan enikonu meramı ifade ediyor.

Orhan Pekçetin / Diriliş Postası

» Diğer Yazılarımız

Yazılar Foto Video

» Etkinlik Takvimi

Tüm etkinliklerimizi
inceleyin.
» Tıklayınız...

» Basın Odası

Basında federasyonumuz ile ilgili
yer alan haberler.
» Tıklayınız...

» Bültenlerimiz

Tüm bültenlerimizi
online olarak inceleyebilirsiniz.
» Tıklayınız...

» Bağıs Yapın

Bağışlarınız
bizim için önemlidir.
» Tıklayınız...