UDEF'ten Muğla'da "Dünya Kupası"

 Muğla'da eğitim gören 70 farklı ülkeden bin 44 üniversite öğrencisinin kaynaşması amacıyla düzenlenen dünya kupası renkli görüntülere sahne oldu. 

UDEF Temsilcisi Aras, "Öğrencilerin hepsini bir barış elçisi olarak görüyoruz. Bu nedenle sık sık bir araya getirip ülkemizi tanıtıyoruz" dedi. Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu'nun (UDEF) öncülüğünde, KYK Muğla Müdürlüğü işbirliği ile, eğitimlerini Muğla'da sürdüren uluslararası öğrenciler arasında "dünya kupası" futbol turnuvası düzenlendi.

Dünya'nın 4 Bir Yanından Geldiler

Büyük ilgi gören turnuvada, Türkiye'nin yanı sıra Gana, Burkma Faso, Afganistan, Azerbaycan, Filistin, Kosova, Gine, Mali, Mısır, Moritanya, Suriye ve Yemen'den öğrenciler sahada ter döktü. Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu Muğla Temsilcisi Emir Aras amaçlarının eğitim için Türkiye'yi tercih eden öğrencilere ev sahipliği yaparak onların birbirleriyle kaynaştırmak olduğunu ifade etti. Muğla'da bin 44 uluslararası öğrenci ile bir arada olduklarını belirten Aras, "Biz misafir öğrencilerle üniversite içinde ve dışında birçok etkinlikte bir araya geliyoruz. Çünkü biz bu öğrencilerin hepsini bir barış elçisi olarak görüyoruz. Bu nedenle Muğla'da sık sık bu öğrencileri bir araya getirip ülkemizi tanıtıyoruz" değerlendirmesini yaptı.

» Basından

Yazılar Foto Video

» Etkinlik Takvimi

Tüm etkinliklerimizi
inceleyin.
» Tıklayınız...

» Basın Odası

Basında federasyonumuz ile ilgili
yer alan haberler.
» Tıklayınız...

» Bültenlerimiz

Tüm bültenlerimizi
online olarak inceleyebilirsiniz.
» Tıklayınız...

» Bağıs Yapın

Bağışlarınız
bizim için önemlidir.
» Tıklayınız...