Hakkımızda

logo2004 yılında SADER ile başlayan, Bâb-ı Âlem Uluslararası Öğrenci Derneği ile olgunlaşan misafir öğrenci çalışmalarımız yeni paydaş ve partner Uluslararası Öğrenci Dernekleri’nin ve son olarak da bu yapının çatısı konumundaki UDEF’in kurulmasıyla hiyerarşisini büyük ölçüde tamamlamış ve kurumsal bir zemine oturmuştur. 

UDEF, 14 Aralık 2012’de 11 dernek tarafından kurulmuştur. Hedef kitlesi Türkiye'de eğitim gören uluslararası öğrenciler olan üye derneklerimiz kısa zamanda 49 şehirde 57 sayısına ulaşmıştır.

UDEF; ülkemizi okumak için tercih eden öğrencilere ev sahipliği yapmak, onları tanımak, birbirleriyle kaynaştırmak, eğitim ve öğretim hayatları boyunca karşılaşabilecekleri maddi ve manevi ihtiyaçların çözümüne ortak olmak ve ülkemizde edindikleri birikimleri farklı coğrafyalara taşıyabilecek vasıflı insanlar olabilmelerine katkı sağlayabilmek amacıyla kurulan uluslararası öğrenci derneklerinin kurduğu bir sivil toplum kuruluşudur.

UDEF, Uluslararası Öğrenci Derneklerinin kendi aralarındaki koordinasyonu sağlamak, yeni Uluslararası Öğrenci Derneklerinin kurulmasını teşvik etmek, Uluslararası Öğrenci algısının kamuoyunda sağlıklı bir şekilde yerleşmesi için çalışmak, Uluslararası Öğrencilerin eğitim, sağlık, oturum izni konularındaki sıkıntılarıyla ilgilenmek ve bu sıkıntıların çözümü için devlet kurumlarıyla işbirliği yapmayı kendine misyon olarak belirlemiş bir federasyondur. 

 


 

In the year 2004, our guest students works which began with SADER and grew with Bâb-ı Âlem(Door of Universe) International Student Association have almost been completed the hierarchy to a great extend with the foundation of partner International Students Associations and UDEF which is the roof of this structure and have set it on an institutional ground.

 UDEF was founded on 14th December 2012 by 11 associations. Our member associations of which the intended population is the students who have education in Turkey have reached the number 57 in 49 cities in short time.

 UDEF; is a non-governmental organization which was founded by international student associations with the aim to know and host the students who prefer to study in our country, to make them get together and to be a part of the solution for their financial and moral problems they may meet during their education lives and to help them to be people who shall carry what they gain here to different geographies.

 UDEF is a federation which determined it as a mission to ensure the coordination of International Student Associations between themselves, to encourage new International Student in publicity, to help them with their education, health and residential problems and to cooperate with governmental organizations for the solution of those problems.

 UDEF, being more than an association, is an upper association which shall ensure the infrastructure and coordination we mentioned above rather than performing activities directly.

» Derneklerimizden Haberler

Yazılar Foto Video

» Etkinlik Takvimi

Tüm etkinliklerimizi
inceleyin.
» Tıklayınız...

» Basın Odası

Basında federasyonumuz ile ilgili
yer alan haberler.
» Tıklayınız...

» Bültenlerimiz

Tüm bültenlerimizi
online olarak inceleyebilirsiniz.
» Tıklayınız...

» Bağıs Yapın

Bağışlarınız
bizim için önemlidir.
» Tıklayınız...