Faaliyetlerimiz

UDEF-Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu olarak aşağıda verilmiş faaliyetleri planlamakta ve yürütmekteyiz.
 • Yürütme Kurulu Toplantıları
 • İstişare Toplantıları
 • Seçkin Öğrenciler Eğitim Kampı
 • Bölge Sistemi / Bölge Toplantıları
 • Uluslararası Öğrenci Buluşması

 • Yürütme Kurulu Toplantıları
UDEF Yürütme Kurulu 18 kişiden oluşmaktadır. Toplantılar 15 günde bir Çarşamba günleri federasyon merkezinde yapılmaya devam edecektir.

 • İstişare Toplantıları
Yılda üç defa yapılan ve bütün derneklerin başkan, başkan yardımcıları ve dernek bulunmayan şehirlerdeki temsilcilerin katıldığı İstişare Toplantıları yapılmaktadır.

 • Seçkin Öğrenciler Eğitim Kampı

Tanıştığımız ve farklı çalışmalarda bir araya geldiğimiz farklı ülke ve üniversitelerden öğrencilerle günlük işleri ve ihtiyaçları doğrultusunda görüşmenin ötesinde böyle müstakil bir eğitim programı ile inandığımız değerleri ve çalışma metotlarını ümmetin farklı coğrafyalarına taşıyabilmelerine fırsat sunmasından dolayı bu çalışmayı gerçekleştirmekteyiz.

Bu kamp ile misafir öğrencilerin ümmet kardeşliğini yaşaması ve UDEF misyonunu benimsemesi; niçin ve nasıl çalışılacağına dair ihtiyaç duydukları eğitime sahip olmaları; bu vesileyle kardeş olduklarının, tek ümmet olduklarının bilincine varmaları hedeflenmektedir. Yine buradan aldıkları eğitimi kendi hayatlarında ve ülkelerinde yaşama ve yaşatmaları mümkün olacaktır.


 • Bölge Sistemi / Bölge Toplantıları
Derneklerin faaliyetlerinin takibi, yeni derneklerin kurulması ve temsilcilerle daha fazla desteklenmesi için bölge sistemine teşkilatlanma bünye bölge koordinatörleri üzerinde yürütülmektedir. Bölge sistemi sadece var olan dernek ve temsilcilerle daha iyi irtibat sağlanmasına değil aynı zamanda temsilci bulunmayan şehirlerde de temsilci bulunmasını da sağlayacaktır.

 • Uluslararası Öğrenci Buluşması
Uluslararası Öğrenci Buluşmaları; ülkemize üniversite ve lise eğitimi almak için gelen uluslararası öğrencilerin kamuoyunda tanınması, bilinmesi, ülkemizde misafir olan bu öğrencilerin organizasyon kabiliyeti kazanmaları, ülkemizi daha iyi tanımalarını, kendi ülkelerini tanıtmalarını ve ülkemiz insanıyla buluşmalarını sağlamak amacıyla yapılan bir programdır.
 • Akademik Çalışmalar
Uluslararası Öğrencilerle ilgili her türlü konuyu kendisine mesele edinmiş federasyonumuzun bu konularla sadece pratik boyutuyla değil, teorik zeminde de ele alınmasını ve bilimsel çerçevede araştırılmasın önemli bulmaktadır. Faaliyet tanımın bu bağlamda çerçeveleyen birimimiz belirlenen doğrultuda çalışmalar yürütmektedir. UDEF Akademimizin önceliği Türkiye'de bulunan Uluslararası Öğrencilerin sorunların belirlenmesi, araştırılması ve raporlanarak gerekli devlet kurumlarına ve sivil toplum kuruluşlarına yollanmasını ve bu doğrultuda yeni ulusal ve yerel çapta politikaların geliştirilmesini, çalışmalara yeni perspektifler katmasını amaçlamaktadır.

» Derneklerimizden Haberler

Yazılar Foto Video

» Etkinlik Takvimi

Tüm etkinliklerimizi
inceleyin.
» Tıklayınız...

» Basın Odası

Basında federasyonumuz ile ilgili
yer alan haberler.
» Tıklayınız...

» Bültenlerimiz

Tüm bültenlerimizi
online olarak inceleyebilirsiniz.
» Tıklayınız...

» Bağıs Yapın

Bağışlarınız
bizim için önemlidir.
» Tıklayınız...